AVEZ476M35X16T-F
MFR.Part #
AVEZ476M35X16T-F
JLCPCB Part #
C2449656
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 204mA@120Hz 35V 47uF 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS