AVES107M06D16T-F
MFR.Part #
AVES107M06D16T-F
JLCPCB Part #
C2443277
Package
SMD,D6.3xL5.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100uF 5Ω@120Hz 6.3V 61mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS