AVE476M35X16T-F
MFR.Part #
AVE476M35X16T-F
JLCPCB Part #
C2443276
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 35V 4.23Ω@120Hz 47uF 98mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS