AVEZ476M16D16T-F
MFR.Part #
AVEZ476M16D16T-F
JLCPCB Part #
C2443275
Package
SMD,D6.3xL5.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 136mA@120Hz 16V 47uF 850mΩ ±20% SMD,D6.3xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS