AVEZ475M50C12T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AVEZ475M50C12T-F
JLCPCB Part #
C2443273
Package
SMD,D5xL5.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 3Ω 4.7uF 40mA@120Hz 50V ±20% SMD,D5xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS