AEB476M2CP44T-F
MFR.Part #
AEB476M2CP44T-F
JLCPCB Part #
C2443174
Package
SMD
Description
-25℃~+105℃ 1.4Ω 160V 16mm 300mA@120Hz 47uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS