AFK108M35P44T-F
MFR.Part #
AFK108M35P44T-F
JLCPCB Part #
C2443167
Package
SMD,D16xL17mm
Description
-55℃~+105℃ 1.61A@100kHz 1000uF 16mm 17mm 35V 35mΩ@100kHz 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS