AFK477M50P44T-F
MFR.Part #
AFK477M50P44T-F
JLCPCB Part #
C2443165
Package
SMD,D16xL17mm
Description
-55℃~+105℃ 1.61A@100kHz 16mm 17mm 470uF 5000hrs@105℃ 50V 73mΩ@100kHz ±20% SMD,D16xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS