AFC477M10G24T-F
MFR.Part #
AFC477M10G24T-F
JLCPCB Part #
C2443091
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 1000hrs@105℃ 10V 10mm 470uF 502.5mA@120Hz 670mΩ@120Hz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS