AFC227M16G24T-F
MFR.Part #
AFC227M16G24T-F
JLCPCB Part #
C2443085
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 1.2Ω@120Hz 10.2mm 1000hrs@105℃ 10mm 16V 220uF 502.5mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS