AVS476M35E16T-F
MFR.Part #
AVS476M35E16T-F
JLCPCB Part #
C2443074
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-40℃~+85℃ 165mA@120Hz 2000hrs@85℃ 35V 4.9Ω@120Hz 47uF ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS