AHA107M35X16T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AHA107M35X16T-F
JLCPCB Part #
C2443068
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100uF 2Ω@120Hz 35V 6.3mm 7.7mm 84mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS