AHA476M50X16T-F
MFR.Part #
AHA476M50X16T-F
JLCPCB Part #
C2443064
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 4.2Ω@120Hz 47uF 50V 6.3mm 63mA@120Hz 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS