AFC157M10E16T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AFC157M10E16T-F
JLCPCB Part #
C2443050
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 150uF 172.5mA@120Hz 400mΩ ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS