AFC227M06E16T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AFC227M06E16T-F
JLCPCB Part #
C2443047
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 172.5mA@120Hz 220uF 400mΩ 6.3V ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS