AFC476M35E16T-F
MFR.Part #
AFC476M35E16T-F
JLCPCB Part #
C2443045
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 172.5mA@120Hz 35V 400mΩ 47uF ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS