AHA107M16D16T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AHA107M16D16T-F
JLCPCB Part #
C2442978
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100uF 16V 4.3Ω@120Hz 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS