AHA476M16C12T-F
MFR.Part #
AHA476M16C12T-F
JLCPCB Part #
C2442965
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 39mA@120Hz 47uF 9.2Ω@120Hz ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS