AFC476M06C12T-F
MFR.Part #
AFC476M06C12T-F
JLCPCB Part #
C2442960
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1.8Ω 1000hrs@105℃ 47uF 6.3V 71.25mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS