AVE686M10D16T-F
Extended
- Manufacturer
- Cornell Dubilier Electronics
- MFR.Part #
- AVE686M10D16T-F
- JLCPCB Part #
- C2442941
- Package
- SMD,D6.3xL5.5mm
- Description
- -40℃~+85℃ 10V 2000hrs@85℃ 5.5mm 5.85Ω@120Hz 6.3mm 68uF 98mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS