AVEZ476M06C12T-F
MFR.Part #
AVEZ476M06C12T-F
JLCPCB Part #
C2442940
Package
SMD,D5xL5.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1.5Ω 1000hrs@105℃ 47uF 6.3V 88mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS