AVEZ227M16X16T-F
MFR.Part #
AVEZ227M16X16T-F
JLCPCB Part #
C2442933
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 204mA@120Hz 220uF 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS