AVE476M35E16T-F
MFR.Part #
AVE476M35E16T-F
JLCPCB Part #
C2442924
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-40℃~+85℃ 155mA@120Hz 2000hrs@85℃ 35V 4.23Ω@120Hz 47uF ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS