AVE336M50E16T-F
MFR.Part #
AVE336M50E16T-F
JLCPCB Part #
C2442918
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-40℃~+85℃ 155mA@120Hz 2000hrs@85℃ 33uF 5.02Ω@120Hz 50V ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS