AVE476M10D16T-F
MFR.Part #
AVE476M10D16T-F
JLCPCB Part #
C2442911
Package
SMD,D6.3xL5.3mm
Description
-40℃~+85℃ 10V 2000hrs@85℃ 47uF 67mA@120Hz 8.47Ω@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS