AVE227M10X16T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AVE227M10X16T-F
JLCPCB Part #
C2442899
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+85℃ 1.81Ω@120Hz 10V 130mA@120Hz 2000hrs@85℃ 220uF ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS