AVE337M06X16T-F
MFR.Part #
AVE337M06X16T-F
JLCPCB Part #
C2442884
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+85℃ 1.41Ω@120Hz 139mA@120Hz 2000hrs@85℃ 330uF 6.3V ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS