AVE107M16E16T-F
MFR.Part #
AVE107M16E16T-F
JLCPCB Part #
C2442866
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 155mA@120Hz 16V 2000hrs@85℃ 3.32Ω@120Hz ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS