AVE475M35B12T-F
- MFR.Part #
- AVE475M35B12T-F
- JLCPCB Part #
- C2442839
- Package
- SMD,D4xL5.3mm
- Description
- -40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 20mA@120Hz 35V 4.7uF 42.33Ω@120Hz ±20% SMD,D4xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS