AFK107M35X16T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AFK107M35X16T-F
JLCPCB Part #
C2442837
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 2000hrs@105℃ 280mA@100kHz 340mΩ 35V ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS