AVS107M16D16T-F
MFR.Part #
AVS107M16D16T-F
JLCPCB Part #
C2442833
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 16V 2000hrs@85℃ 4.3Ω@120Hz 5.4mm 6.3mm 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS