AFK226M16B12T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AFK226M16B12T-F
JLCPCB Part #
C2442828
Package
SMD,D4xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 1.35Ω 16V 2000hrs@105℃ 22uF 90mA@100kHz ±20% SMD,D4xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS