AVS106M16B12T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AVS106M16B12T-F
JLCPCB Part #
C2442820
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 16V 2000hrs@85℃ 26.5Ω@120Hz 28mA@120Hz ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS