HZC106M063D16T-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
HZC106M063D16T-F
JLCPCB Part #
C2442804
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+125℃ 10uF 120mΩ 4000hrs@125℃ 6.1mm 6.3mm 63V 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS