F0500WR-S-20PNLNG1GB0R
Extended
Manufacturer
HR(Joint Tech Elec)
MFR.Part #
F0500WR-S-20PNLNG1GB0R
JLCPCB Part #
C247894
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 20P 2mm 500mA 50V Bottom Contact Phosphor bronze Slide Lock Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS