F0500WV-S-30PNLNG1G00L
MFR.Part #
F0500WV-S-30PNLNG1G00L
JLCPCB Part #
C247882
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 30P 4.35mm 500mA 50V Bottom Contact Gold Phosphor bronze Slide Lock Surface Mount,Vertical SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS