F0500WR-S-32PNLNG1GB0R
MFR.Part #
F0500WR-S-32PNLNG1GB0R
JLCPCB Part #
C247880
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 32P 500mA 50V Bottom Contact Phosphor bronze Slide Lock Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm,卧贴 FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS