JLR501S5-28
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
JLR501S5-28
JLCPCB Part #
C22468600
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 130mV@(100mA) 2.8V 5.5V 500mA 65dB@(1kHz) 70uVrms 800nA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS