YJ1117EE-25
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
YJ1117EE-25
JLCPCB Part #
C22468585
Package
SOT-223-3L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V@(1A) 13V 1A 2.5V 3.5mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS