LP2985AIM5X-3.6/M3
MFR.Part #
LP2985AIM5X-3.6/M3
JLCPCB Part #
C22391765
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 16V 254mV@(150mA) 3.6V 30uVrms 40dB@(1MHz)、70dB 71uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS