KH-CL1.0-H2.5-6PIN-SMT
MFR.Part #
KH-CL1.0-H2.5-6PIN-SMT
JLCPCB Part #
C22370993
Package
SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 1mm 2.5mm 50V 6P Bottom Contact Phosphor Bronze Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=1mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS