KH-FG0.5-H2.0-40PIN-SMT
MFR.Part #
KH-FG0.5-H2.0-40PIN-SMT
JLCPCB Part #
C22370965
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 2mm 40P 50V Bottom Contact Hinged Lid Phosphor bronze Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS