FPC0.5B-WTX-17P
Extended
Manufacturer
Korean Hroparts Elec
MFR.Part #
FPC0.5B-WTX-17P
JLCPCB Part #
C22360376
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 17P 2mm 500mA 50V Bottom Contact Copper alloy Slide Lock Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS