RCA038K2JLF
Extended
Manufacturer
HKR(Hong Kong Resistors)
MFR.Part #
RCA038K2JLF
JLCPCB Part #
C22356668
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 8.2kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS