AIC1747-18GX3ATR
MFR.Part #
AIC1747-18GX3ATR
JLCPCB Part #
C238243
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300mA 450mV@(300mA) 60dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS