AIC1722A-25GXTTR
Extended
Manufacturer
AIC(Analog Integrations)
MFR.Part #
AIC1722A-25GXTTR
JLCPCB Part #
C238219
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 300mA 55uA 570mV@(300mA) 8V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS