AIC1117-33GYTR
Extended
Manufacturer
AIC(Analog Integrations)
MFR.Part #
AIC1117-33GYTR
JLCPCB Part #
C238212
Package
SOT-223
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.4V@(800mA) 3.3V 72dB@(120Hz) 7V 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS