ME2188A36PG
Extended
Manufacturer
MICRONE(Nanjing Micro One Elec)
MFR.Part #
ME2188A36PG
JLCPCB Part #
C236772
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃ 1 3.6V 300mA 320kHz 7.5uA 900mV~5V Boost Boost Built-in Yes SOT-89-3 DC-DC Converters ROHS