ME6206A36M3G
MFR.Part #
ME6206A36M3G
JLCPCB Part #
C236698
Package
SOT-23
Description
-25℃~+125℃ 1 3.6V 300mA 6V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS