ME6208A36PG
MFR.Part #
ME6208A36PG
JLCPCB Part #
C236693
Package
SOT-89
Description
-45℃~+150℃ 1 150mA 18V 3.6V 3uA 500mV@(100mA) Fixed Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS